Volkswagen Tiguan (3000 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Позовна заява про визнання частини договору недійсним (скасування незаконного підвищення процентних ставок за кредитом)

Позовна заява про визнання частини договору недійсним (скасування незаконного підвищення процентних ставок за кредитом)

раздел Позовні заяви / Исковые заявления
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 279     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Позовна заява про визнання частини договору недійсним (скасування незаконного підвищення процентних ставок за кредитом) Исковое заявление о признании части договора недействительным (отмена незаконного повышения процентных ставок по кредиту)
Скачать Позовна заява про визнання частини договору недійсним (скасування незаконного підвищення процентних ставок за кредитом) бесплатно

 

 

ДО_________________________________ СУДУ

__________________________________________

 

ПОЗИВАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

ВІДПОВІДАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

ТРЕТЯ ОСОБА,

яка не заявляє самостійних вимог:

 

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання частини договору недійсним

(скасування незаконного підвищення процентних ставок за кредитом)

 

 

________року між мною, ________________Іванною Іванівною, та акціонерним товариством комерційний банк «________________» (від імені якої діяла черкаська філія в особі начальника Департаменту споживчого кредитування Черкаського головного регіонального управління акціонерного товариства комерційний банк «________________» (надалі по тексту Банк) ________Володимира Дмитровича) було укладено кредитний договір. Одними із істотних умов договору були: загальна сума кредиту – 60 240.00 грн., відсотки за користування кредитом – 1,25% на місяць, винагорода за надання фінансового інструменту – 0.00% від суми виданого кредиту, винагорода – 0,2% від суми виданого кредиту, сума щомісячного платежу – 1 289,97 грн.

 

Протягом періоду дії кредитного договору мною були виконані всі його вимоги, а саме: підписано договір застави, предмет застави застраховано, кредитні кошти використано за цільовим призначенням (купівля автомобіля), надано до Банку відповідні документи, щомісяця здійснено відповідні платежі. Проте, в грудні минулого року до мене почали надходити листи із повідомленням про те, що моя відсоткова ставки за користування кредитом піднята із 15% до 26% річних. Таке рішення Банк мотивує тим, що в кредитному договорі є відповідний пункт (п. № 2.3.1. «в односторонньому порядку збільшувати розмір процентної ставки за користування Кредитом, при зміні кон'юнктури ринку грошових ресурсів в України, а саме: зміні курсу долара США до гривні більше ніж на 10% у порівнянні з курсом долара США до гривні, встановленого НБУ на момент укладення даного Договору; зміні облікової ставки НБУ зміні розміру відрахувань у страховий (резервний) фонд або зміні середньозваженої ставки по кредитах банків України у відповідній валюті (по статистиці НБУ). При цьому Банк надсилає Позичальникові письмове повідомлення про зміну процентної ставки. Збільшення процентної ставки Банком у вищевказаному порядку можливо в границях кількості пунктів на яке збільшилася ставка НБУ, розмір відрахувань у страховий фонд середньозважена ставка по кредитах або пропорційно збільшенню курсу долара США»), який надає йому право в односторонньому порядку змінювати відсоткову ставку за користування кредитом.

 

Вважаю, що таке рішення є незаконним та порушує мої інтереси та права (у випадку підвищення процентної ставки сума щомісячного платежу зросте майже наполовину), а пункт 2.3.1. кредитного договору містить норму, що є явно не вигідною та дискримінаційною по відношенні до мене, як сторони договору.

 

Відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України зміни до договору вносяться лише за згодою сторін. Процентна ставка є істотною умовою договору. Свою незгоду із збільшенням процентної ставки я виразила у листі до Банку від _______ року. Проте в наступному листі Банк мене повідомив, що він реалізував своє право на одностороннє підвищення процентної ставки і, відповідно, моєї згоди не потрібно.

 

Незаконність рішення Банку по підвищенні процентної ставки можна виявити також при аналізі статті 11 та 18 Закону України «Про захист прав споживачів». Закріплене в договорі право банку змінювати процентну ставку містить у собі явно дискримінаційну умову по відношенні до мене як до споживача. Відповідно ця умова суперечить принципу добросовісності та має наслідком явний та істотний дисбаланс договірних прав мені на шкоду.

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку» також встановлено заборону на право Банку в односторонньому порядку збільшувати процентну ставку.

 

На заборону Банкам змінювати процентну ставку за кредитом у зв'язку із волевиявленням однієї із сторін вказано також у листі Національного банку України від 27 лютого 2009 року за №18-311\878-3001.

 

Вважаю також, що кредитний договір від ________ року є договором приєднання. Оскільки під час підписання даного договору мною було звернено увагу менеджера, який готовив договір на деякі умови (у тому числі на право Банку збільшувати процентну ставку) із бажанням змінити їх. Проте менеджером (а в подальшому і безпосередньо особою, яка підписувала договір - ________________ Володимиром Дмитровичем) було відмовлено у зміні умов договору, оскільки такий договір було розроблено як стандартний для застосування на всій території України відділеннями «____________». На той час майже всі кредитні установи працювали на підставі стандартних типових кредитних договорів. Отже я фактично була позбавлена прав, які я звичайно мала. Адже при інших звичайних умовах (наприклад, якщо би я могла запропонувати свій варіант договору) я би зафіксувала розмір платежів, для того щоб здійснювати фінансове планування своїх витрат. Якби була можливість відмовитися від цих умов та договору, то я би відмовилася. Але підприємство-постачальник автомобілів працювало тільки із «________________».

 

Статтею 634 Цивільного кодексу України встановлено, що Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

 

Договір приєднання може бути змінений або розірваний на вимогу сторони, яка приєдналася, якщо вона позбавляється прав, які звичайно мала, а також якщо договір виключає чи обмежує відповідальність другої сторони за порушення зобов’язання або містить інші умови, явно обтяжливі для сторони, яка приєдналася. Сторона, яка приєдналася, має довести, що вона, виходячи зі своїх інтересів, не прийняла б цих умов за наявності у неї можливості брати участь у визначенні умов договору.

 

При прийнятті рішення прошу також врахувати судову практику, яка склалася на даний час із цього предмету.

 

Відповідно до частини 7 статті 110 Цивільного процесуального кодексу України позови що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися за місцем їх знаходження.

 

На підставі вищевикладеного, відповідно до статей 3, 15, 110, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України 634, 651 Цивільного кодексу України 11, 18 Закону України «Про захист прав споживачів», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку», -

 

ПРОШУ:

 

1. Прийняти позовну заяву до розгляду;

 

2. Визнати кредитний договір №_______________ від ________ року договором приєднання;

 

3. Визнати п. 2.3.1. кредитного договору №________ від ________ року «в односторонньому порядку збільшувати розмір процентної ставки за користування Кредитом, при зміні кон'юнктури ринку грошових ресурсів в України, а саме: зміні курсу долара США до гривні більше ніж на 10% у порівнянні з курсом долара США до гривні, встановленого НБУ на момент укладення даного Договору; зміні облікової ставки НБУ зміні розміру відрахувань у страховий (резервний) фонд або зміні середньозваженої ставки по кредитах банків України у відповідній валюті (по статистиці НБУ). При цьому Банк надсилає Позичальникові письмове повідомлення про зміну процентної ставки. Збільшення процентної ставки Банком у вищевказаному порядку можливо в границях кількості пунктів на яке збільшилася ставка НБУ, розмір відрахувань у страховий фонд середньозважена ставка по кредитах або пропорційно збільшенню курсу долара США» недійсним;

 

4. Відшкодувати на користь позивача судові витрати в сумі грн.

 

 

Додатки:

            1. Копія позовної заяви;

            2. Копія кредитного договору;

            3. Копія паспорту;

            4. Копія листа Банку від ________ року;

            5. Копія листа відповіді від ________ року;

            6. Копія листа Банку від ________ року;

            7. Копія листа відповіді від ________ року;

            8. Копія рішення суду від ________ року;

            9. Копія рішення суду від ________ року;

            10. Квитанція про сплату ІТЗ;

            11. Квитанція про сплату Держ. мита.

 

 

 

_____________ року                                                 ____________________


Теги документа: заявление заява договор договір иск позов кредит позовна незаконний недійсний исковое незаконный визнання

Скачать Позовна заява про визнання частини договору недійсним (скасування незаконного підвищення процентних ставок за кредитом)
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 279     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Юр. поддержка от 15 грн

Международная юридическая компания предоставит услуги:Юридическая поддержка деятельности ЧП. Предоставление договоров. Анализ документов.Письменные консультации. Неограниченное количество устных консультаций.Экстренная правовая помощь. Юридическое сопровождение, и др.Годовое обслуживание.На данный момент обслуживаем более 25 000 клиентов.www.laweyr.nethouse.ru
0933965394
Сергей

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>