Hyundai Coupe (2100 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Інструкція з охорони праці машиніста змішувача (оператора) асфальтобетонного заводу (АБЗ)

Інструкція з охорони праці машиніста змішувача (оператора) асфальтобетонного заводу (АБЗ)

раздел Інструкції / Инструкции
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 381     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Інструкція з охорони праці машиніста змішувача (оператора) асфальтобетонного заводу (АБЗ) Инструкция по охране труда машиниста смесителя (оператора) асфальтобетонного завода (АБЗ)
Скачать Інструкція з охорони праці машиніста змішувача (оператора) асфальтобетонного заводу (АБЗ) бесплатно

 

 

_____________________________________________________

 

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ МАШИНІСТА ЗМІШУВАЧА (ОПЕРАТОРА) АСФАЛЬТОБЕТОННОГО ЗАВОДУ (АБЗ)

 

 

 

 

 

м. ___________________

 

 

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Наказ __________________________

№ __________ від _______________ р.

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № _________

МАШИНІСТА ЗМІШУВАЧА (ОПЕРАТОРА) АСФАЛЬТОБЕТОННОГО ЗАВОДУ (АБЗ)

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

1. До самостійної роботи машиністом змішувача (оператором) АБЗ допускаються особи, які досягли 18 років, визнані придатними до даної роботи медичною комісією, пройшли навчання безпечним методам і прийомам виконання робіт та інструктажі з безпеки праці і мають посвідчення на право роботи машиністом змішувача (оператором) АБЗ.

2. Вступник на роботу машиніст змішувача (оператор) АБЗ повинен пройти вступний інструктаж з безпеки праці, виробничої санітарії, надання долікарської допомоги, пожежної безпеки, екологічним вимогам, умовам роботи, первинний інструктаж на робочому місці, про що повинні бути зроблені записи у відповідних журналах з обов'язковою підписом особи, яку інструктували та особи, що інструктувала.

3. Машиніст змішувача (оператор) АБЗ повинен знати інструкцію з експлуатації асфальтобетонного заводу.

4. Всі місця АБЗ, небезпечні в пожежному стані (асфальтобетонні установки, бітумоплавильної установки, бітумосховища), повинні бути забезпечені щитами з протипожежним інвентарем та обладнанням, вогнегасниками із зарядженими балонами, водоймами, рукавами з брандспойтами насосами для подачі води, ящиками із сухим чистим піском з закриваються кришками.

Паління дозволяється тільки в спеціально відведених для цих цілей місцях.

Для гасіння загорівся бітуму або запалав палива необхідно застосовувати вогнегасники-пекогони і пісок або заглушати джерело вогню брезентом (кошмою, кришками і т.п.).

5. На робочому місці машиніста змішувача (оператора) АБЗ повинна бути аптечка з медикаментами та засобами надання першої допомоги потерпілим, а також Термоізольований бачок для питної води.

6. Розриви і проходи між установками заводу повинні бути не менше 3 м. Від бітумоплавильної установок до інших споруд і спалимих будівель повинно бути не менше 50 м.

7. Бітумосховище має бути обгороджене парканом з негорючих матеріалів заввишки не менше 1 м.

8. У темну пору доби територія АБЗ повинна бути добре освітлена.

9. При вивантаженні бітуму, що прибуває залізницею, необхідно:

- Під колеса вагонів підкладати спеціальні башмаки;

- Перевіряти при закритому вентилі справність парової сорочки, вентилів і патрубків цистерн та бункерних напіввагонів, надійність приєднання шланга до патрубків (без пропуску пари);

- Звільняти бункер від утримувачів і перекидати за сигналом відповідальної особи лебідкою або іншими механізованими засобами. З боку розвантаження не повинно бути людей в межах 15-метрової зони.

10. При розвантаженні цистерн під випускний отвір необхідно підставляти і надійно закріплювати лоток для бітуму.

11. Особам, не пов'язаним з обслуговуванням машин і установок, забороняється перебувати в зоні робіт.

12. У конвеєрних галереях і траншеях, розташовуваних під штабелями щебеню і піску між конвеєром і стіною, повинен бути прохід шириною не менше 0,8 м, а між двома конвеєрами - не менше 1 м. Висота проходів - не менше 1,9 м, причому зазор між найбільш високою частиною конвеєра та стелею повинна бути не менше 0,6 м, а від транспортованого вантажу - не менше 0,3 м від стелі. Штабелі повинні бути огороджені і мати заборонні знаки "Вхід на штабель заборонений, під штабелем тічка".

13. Тічки, через які щебінь і пісок надходять на стрічки конвеєрів, слід влаштовувати через 1,5-2 м, обладнуючи їх надійними затворами для регулювання кількості надходить на стрічку матеріалу, а також пристроями, що запобігають зависання цих матеріалів.

14. Майданчик навколо змішувального агрегату першого і другого ярусів, а також сходи мають бути надійно огороджені поручнями висотою не менше 1,65 м з суцільним закриттям висотою 0,15 м від рівня площадки, підлоги повинні бути суцільними і рівними.

15. Ремінні, ланцюгові і зубчасті передачі, приводні, натяжні барабани, натяжні пристрої тощо, до яких можливий доступ обслуговуючого персоналу, огороджуються захисними сітками, кожухами з листової сталі та інших міцних матеріалів.

16. Силову і освітлювальну електропроводку необхідно захищати від механічних пошкоджень. Рубильники включення електромережі захищають кожухами, а споживачі силової енергії заземлюють.

17. Конвеєри по всій довжині вздовж проходу повинні бути обладнані пристроєм для аварійної зупинки з будь-якого місця з боку проходу для обслуговування.

18. Конвеєри, призначені для транспортування пилоподібних матеріалів, повинні бути забезпечені пилопригнітаючими системами в місцях виділення пилу (місця завантаження, пересипання і т.п.).

 

2. ВИМОГИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ І ПІД ЧАС РОБОТИ

19. Приступаючи до роботи, машиністу змішувача (оператора) АБЗ слід надіти передбачену нормами спецодяг, при цьому волосся слід прибрати під головний убір, застебнути вилоги рукавів або затягнути їх гумкою.

20. Перед пуском асфальтобетонної установки машиністу змішувача (оператора) АБЗ необхідно:

- Ретельно оглянути установку і переконатися в її справності;

- Перевірити справність проводки та вузлів автоматики і механізмів;

- Перевірити наявність відповідного тиску стисненого повітря в системі пневмоприводу;

- Перевірити бітумні комунікації, при наявності застиглого бітуму прогріти труби і крани, розігріти бітум до рідинних стану; тільки після цього може бути включений двигун бітумного насоса;

- Випробувати всі вузли та агрегати змішувача; здійснити пробний пуск бітумного насоса, що подає бітум від бітумоплавильного агрегату до змішувача і назад;

- Якщо на АБЗ відсутня термос-бункер для готової суміші, перевірити наявність транспортного засобу під навантаженням;

- При наявності термос-бункера перевірити вхолосту відкриття і закриття затвора бункера, роботи скіпового підйомника;

- Перевірити наявність обслуговуючого персоналу;

- Дати попереджувальний звуковий сигнал.

21. При роботі на автоматизованих АБЗ перед кожною зміною перевіряти справність проводки та вузлів автоматики, механізмів місцевого пуску окремих машин і пристроїв, механізмів управління (привода), при дистанційному управлінні - всі механізми (агрегати і установки) пускати в суворій послідовності від пункту випуску готової суміші до пункту завантаження вихідних матеріалів.

22. Пускати асфальтобетонний змішувач потрібно в наступному порядку: спочатку запустити двигун і перевірити машину при роботі вхолосту. Якщо при цьому не виявлено несправностей, слід запалити форсунку сушильного барабана.

23. Під час роботи асфальтобетонної установки машиніст змішувача (оператор) АБЗ повинен стежити за:

- Температурою нагріву мінерального матеріалу в сушильному барабані, яка не повинна перевищувати 220 ° С;

- Тиском пари в пароутворювач, яке має бути в межах 5-8 кгс/см2;

- Температурою нагріву палива, яка не повинна перевищувати 70 ° С;

- Температурою нагріву бітуму (на 20 ° менший температури спалаху);

- За роботою форсунки (паливо повинно згоряти без чорного диму).

24. Забороняється під час роботи установки відкривати люки мішалки щоб уникнути опіків.

25. Забороняється експлуатація сушильних і змішувальних барабанів при несправності (прогорання) топок, газових пальників або форсунок, що працюють на рідкому паливі, а також робота сушильних і змішувальних барабанів на режимі з викидом полум'я пальників в атмосферу через запальні отвори та щілини лобової частини топки або кільцеві щілини між сорочками топок і стінками обертових барабанів.

26. Подавати мінеральні матеріали на холодний елеватор слід тільки після прогрівання сушильного барабана без завантаження протягом 2-3 хвилин.

27. При завантаженні холодного елеватора матеріали (щебінь, пісок) необхідно поміщати в засіки з вікнами або витратні бункери. Збирати матеріал бульдозерами на купи висотою більше 1,5 м і завантажувати елеватор з цих куп, стоячи нагорі їх і просуваючи матеріал лопатою, забороняється.

28. Під час роботи шнекового транспортера або ковшового елеватора забороняється проштовхувати транспортований матеріал, витягати руками великі шматки або випадково потрапили в ківш або жолоб предмети.

29. Наливати бітум у ваговій ківш і випускати його в мішалку або змішувальний барабан слід обережно, для чого поступово відкривають кран, щоб уникнути опіків гарячим бітумом.

30. Забороняється прискорювати вивантаження замісів за допомогою інструментів (лома, лопати та ін) і заміряти температуру асфальтобетонної суміші під час її вивантаження.

31. Оглядати і ремонтувати внутрішні частини змішувального барабана і мішалки слід тільки після вивантаження суміші і остигання барабана та мішалки. Для прискорення остигання дозволяється пропустити через нього кілька замісів холодного піску.

32. Забороняється під час роботи змішувача чистити, кріпити, підтягувати і ремонтувати окремі частини машини, а також надівати і скидати приводні ремені.

33. При роботі на автоматизованих АВЗ необхідно:

- Пульт управління розміщувати далеко від установок (на відстані не менше 15 м) з метою забезпечення сприятливих санітарних умов;

- У разі застосування електропневмопріводу тиск стисненого повітря підтримувати близько 7 кгс/см2 на пульті управління (в дозувальних відділення) і 3,5 кгс/см2 - в магістралях, ремонт і огляд цих вузлів під тиском забороняється.

34. До закінчення зміни всі механізми здавати знову заступає персоналу з записом у змінному журналі з відміткою помічених дефектів і заходів щодо їх усунення. Журнал повинен регулярно переглядати технічний керівник заводу.

 

 

РОЗРОБИВ:

 

 

 

 

УЗГОДЖЕНО:

 

 

 

     

Теги документа: инструкция інструкція охорона завод охрана

Скачать Інструкція з охорони праці машиніста змішувача (оператора) асфальтобетонного заводу (АБЗ)
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 381     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Работа для юристов

Ищем юристов для удаленной работы (составление типовых документов)
599-41-66, 097-963-64-63
[email protected]

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>