Hyundai Coupe (2100 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Інструкція з охорони праці при роботі на заточному верстаті

Інструкція з охорони праці при роботі на заточному верстаті

раздел Інструкції / Инструкции
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 4.4 (5)     Загружен: 901     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Інструкція з охорони праці при роботі на заточному верстаті Инструкция по охране труда при работе на заточном станке
Скачать Інструкція з охорони праці при роботі на заточному верстаті бесплатно

 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«___________________»

 

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ПРИ РОБОТІ НА ЗАТОЧНОМУ ВЕРСТАТІ

 

 

 

 

м. ___________________

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора ТОВ«________________»

№ __________ від _______________ р.

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № _____

ПРИ РОБОТІ НА ЗАТОЧНОМУ ВЕРСТАТІ

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ.

1.1. До роботи на заточувальних верстатах допускаються особи, що досягли 18 років, які пройшли відповідне навчання і медичний огляд. У відповідності до вимог Закону України "Про охорону праці", діючих норм та "Правил безпеки технічної експлуатації обладнання", працівник повинен знати та виконувати вимоги нормативно- правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами та іншими засобами виробництва, користуватись засобами колективного та індивідуального захисту.

1.2. Працівник, якого приймають на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, прийомів і способів надання долікарської допомоги потерпілим, бути ознайомлений під розпис з умовами праці, правилами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці, про правила поведінки при виникненні аварій. До початку роботи безпосередньо на робочому місці працівник повинен пройти первинний інструктаж з безпечних прийомів виконання робіт. Про проведення вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці робляться відповідні записи в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці і журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. При цьому необхідний підпис як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував.

1.3. Працівник, що приймається на роботу, після первинного інструктажу повинен протягом 2-15 змін (залежно від стажу, досвіду і характеру роботи) пройти стажування під керівництвом досвідченого, кваліфікованого працівника, який призначається наказом (розпорядженням) по підприємству.

1.4. Повторний інструктаж з правил і прийомів безпечного ведення робіт працівник повинен проходити:

- періодично, не рідше одного разу у квартал;

- позаплановий при незадовільних знаннях з охорони праці, не пізніше місячного строку;

- у зв'язку з допущеним випадком травматизму або порушення вимог охорони праці, що не призвело до травми.

1.5. При виконанні робіт на заточувальному верстаті використовувати такі засоби індивідуального захисту: напівкомбінезон бавовняний, окуляри захисні.

1.6. Спецодяг повинен бути відповідного розміру і зросту, не утруднювати рухи, бути правильно і акуратно заправленим і не мати вільних кінців і зав'язок.

1.7. Працівник зобов'язаний:

- знати і виконувати вимоги нормативно- правових актів з охорони праці;

- дотримуватися заходів з охорони праці, передбачених колективним договором (угодою, трудовим договором);

- проходити в установленому порядку попередні та періодичні медичні огляди;

- співпрацювати з власником у справі організації безпечних і нешкідливих умов праці;

- виконувати вимоги цієї інструкції.

Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я, або для життя людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища.

1.8. У робочій зоні можливий вплив таких небезпечних і шкідливих виробничих

факторів:

- рухомих і обертових частин устаткування;

- електричного струму (при відсутності або несправності захисного заземлення чи занулення, пошкодженні ізоляції струмоприймачів);

- підвищеного рівня шуму на робочому місці;

- підвищеної запиленості повітря робочої зони.

1.9. Працівник повинен додержуватись вимог правил внутрішнього трудового розпорядку:

- дотримуватись технологічної дисципліни;

- дбайливо ставитись до устаткування, інструменту, пристроїв, матеріалів, спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, зберігати їх у спеціально відведених місцях;

- підтримувати чистоту на своєму робочому місці і на території підприємства.

1.10. На робочому місці забороняється палити, вживати спиртні напої та інші речовини, що викликають наркотичну дію на організм людини. Палити дозволяється тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;

1.11. Щоб запобігти травмуванню і виникненню травмонебезпечних ситуацій, необхідно додержуватись таких вимог:

- не залишати працююче устаткування без догляду і не допускати до роботи на ньому осіб, які не пройшли навчання і не закріплені за цим устаткуванням;

- працювати на справному устаткуванні, при виявленні несправностей повідомити безпосереднього керівника робіт або ліквідувати їх самому, якщо це входить у ваші обов'язки. Забороняється працювати на устаткуванні зі знятими захисними засобами травмонебезпечних зон;

- не відчиняти дверці електрошаф і не ремонтувати електроустаткування, не наступати на електропроводу;

- не виконувати роботи, які не входять у ваші обов'язки.

1.12. На території підприємства пересуватись по пішохідних доріжках, проїзну частину дороги переходити в установлених місцях, дотримуватись вимог знаків безпеки праці.

1.13. Працівник повинен вміти надати першу (долікарську) допомогу при кровотечах, переломах, опіках, ураженні електричним струмом, раптовому захворюванні або отруєнні. Діставши травму, повідомити про це безпосереднього керівника робіт самому

або через товариша.

1.14. Додержуватись вимог особистої гігієни:

- верхній одяг, вуличне взуття, особисті речі залишати в гардеробній;

- роботу виконувати в чистому спецодязі;

- приймати їжу в спеціально обладнаному місці.

1.15. Робітник, навчений і атестований відповідно до вимог «Правил охорони праці», несе особисту відповідальність за порушення вимог, викладених в цій інструкції, у відповідності з діючим законодавством України.

 

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

2.1. Одягнути спецодяг, застебнути його на всі ґудзики, сховати волосся під головний убір.

2.2. Перед включенням верстата слід переконатися, що пуск його нікому не загрожує небезпекою. Перевірити наявність і справність захисних кожухів, заземлюючих пристроїв, запобіжних пристосувань.

2.3. Підготувати необхідні для заточування і доведення інструменти, абразивні або алмазні круги, перевірити стан цих кругів наочним оглядом з метою визначення помітних тріщин і вибоїн.

2.4. Користуватися кругами, які мають тріщини або вибоїни, забороняється.

2.5. Перевірити надійність кріплення абразивного або алмазного круга, наявність прокладок між затискними фланцями й кругом, надійність кріплення гайок, що затискують фланці.

2.6. Надійно закріпити підручник, встановивши його в такий спосіб, щоб зазор між краєм підручника і робочою поверхнею абразивного круга був не більше 3 мм. Робоча поверхня підручника має бути рівною, а край робочої поверхні без вибоїн і виробки.

2.7. Перевірити справну роботу верстата на холостому ходу протягом 3-5 хвилин, перебуваючи збоку від небезпечної зони можливого розриву круга й переконатися у відсутності понад максимального радіального або осьового биття круга.

2.8. Перед встановленням абразивного круга на заточний верстат перевірити чи здійснено балансування круга діаметром 150 мм і вище, зібраного з планшайбою, чи є до нього паспорт про випробування його на міцність.

2.9. Перевірити справність вентиляційного пристрою і правильність установки пилоприймача.

2.10. При виявленні несправностей або небезпеки негайно повідомити керівника робіт і без його дозволу до роботи не приступати.

 

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

3.1. Виконувати вказівки по обслуговуванню й догляду за верстатом, а також вимоги попереджувальних таблиць, що є на верстаті.

3.2. Виконувати тільки доручену роботу;

- під час роботи бути уважним, не відволікатися самому і не відволікати інших від роботи.

3.3. Під час роботи верстата не приймати і не подавати через працюючий верстат будь-які предмети, не підтягувати болти, гайки та інші з'єднувальні деталі верстата.

3.4. При встановленні і закріпленні оброблюваного інструмента в центрах:

- не застосовувати центра із спрацьованим конусом;

- перевірити кріплення задньої бабки і пінолю.

3.5. При обробці в центрах застосовувати безпечні хомутики і повідкові патрони. Надійно закріпляти хомутики на інструменті, щоб інструмент не прокручувався при заточуванні.

3.6. При заточуванні або доводці інструмента абразивним або алмазним кругом для запобігання їх розриву необхідно:

- при ручній подачі подавати круг або інструмент на круг плавно, без ривків і різкого натиску;

- заточку осьового інструмента, що заточується в центрових бабках, проводити тільки із справними центровими отворами; не допускається, щоб вершина центрів упиралась у дно центрових отворів;

- інструмент повинен щільно входити в обидва центри всієї конусної поверхні центрових отворів;

- при автоматичному циклі роботи верстата дотримуватись заданого режиму різання (швидкість різання і подача) згідно з технологією.

3.7. Заточку і доводку інструменту алмазними кругами проводити тільки з охолодженням (рідинами або пастою).

3.8. При заточуванні інструменту з охолоджувальною рідиною стежити за тим, щоб рідина обмивала абразивний або алмазний круг по всій його робочій поверхні і своєчасно відводилась.

3.9. Установлення абразивних кругів і їх кріплення дозволяється проводити тільки особам, що пройшли спеціальне навчання і одержали інструктаж щодо правил установлення абразивного інструменту на заточувальні верстати. Налагоджувальники встановлюють абразивні круги, складені і відбалансовані з планшайбою. Заточувальники встановлюють тільки ті абразивні круги, які не проходять балансування.

3.10. Правку і очистку абразивного круга проводити згідно з встановленою технологією правки.

3.11. Алмазний і абразивний пил видаляйте з верстата спеціальною щіткою або скребком; проводити цю роботу руками забороняється.

3.12. При обробці деталей забороняється застосовувати важелі для збільшення натиску на круг.

3.13. Під час роботи верстата не знімати огородження і запобіжні пристрої.

3.14. Перш ніж зупинити верстат, вимкнути подачі і відвести круг від інструмента, що заточується.

3.15. Не встановлювати на верстат невипробувані круги.

3.16. Підручники повинні бути пересувними, щоб можна було встановлювати їх у потрібному положенні у міру спрацювання круга, і встановлюватися так, щоб верхня точка зіткнення виробу, що обробляється, з кругом знаходилась у горизонтальній площині, яка проходить через центр круга, або дещо (до 10 мм) вище 11 мм. Зазор між підручниками і кругом повинен бути не менше половини товщини виробу, що шліфується, але не більше 3 мм.

3.17. У кожному верстаті для заточування інструмента, за яким не закріплений спеціальний працівник, вивішується табличка із зазначенням особи, відповідальної за експлуатацію верстата.

 

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

4.1. Вимкнути верстат і електродвигун.

4.2. Привести в порядок своє робоче місце: - прибрати з верстата стружку, інструмент, пристосування, очистити верстат від бруду, витерти і змастити частини верстата, що труться, акуратно поскладати готові деталі і заготовки.

4.3. Прибрати інструмент у відповідне місце. Дотримуватись чистоти і порядку в шафі для інструменту.

4.4. Здати зміну в установленому порядку, повідомити керівника робіт про всі недоліки, які мали місце під час роботи.

4.5. Індивідуальні засоби захисту прибрати на місце постійного зберігання.

4.6. Зняти спецодяг, вимити руки і прийняти душ.

 

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

5.1.У разі появи під час роботи верстата стороннього нехарактерного шуму і стуку у вузлах, зупинити верстат і повідомити безпосереднього керівника робіт про передбачувані несправності.

5.2. Якщо при зіткненні з металевими частинами пускової апаратури відчувається дія електричного струму, негайно зупинити верстат і повідомити безпосереднього керівника робіт.

5.3. При виникненні аварійної ситуації або нещасного випадку негайно знеструмити верстат шляхом вимкнення рубильника на щиті підключення.

5.4. При потраплянні людини під напругу негайно звільнити потерпілого від дії струму , відтягнути від струмопровідних деталей, діючи при цьому однією правою рукою, ізольованою гумовою рукавицею (сухим одягом, кепкою, шматком матерії). Надаючи допомогу потерпілому, необхідно братися лише за одяг або взуття потерпілого.

5.5. У разі виникнення загоряння або пожежі, попередити оточуючих про небезпеку, що виникла, повідомити адміністрацію і пожежну частину, знеструмити устаткування в зоні пожежі або загоряння, вимкнути вентиляцію.

5.6. В разі потреби надати першу (долікарську) допомогу потерпілому при аварії, викликати швидку медичну допомогу.

 

РОЗРОБИВ:

 

Начальник технічного відділу

 

_________________________

 

 

 

 

УЗГОДЖЕНО:

 

Старший інженер з ОП та БР

 

_________________________

 

Юрисконсульт

 

_________________________

     

Скачать Інструкція з охорони праці при роботі на заточному верстаті
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 4.4 (5)     Загружен: 901     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Пиротехника для вашего праздника

Отличная пиротехника: салютные установки, ракеты, римские свечи, вулканы, фонтаны на любое праздничное событие на www.salutes.com.ua
044-599-41-66, 097-963-64-63
Александр

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>