Nissan Note (1700 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Інструкція з охорони праці при роботах на автонавантажувачі

Інструкція з охорони праці при роботах на автонавантажувачі

раздел Інструкції / Инструкции
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 394     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Інструкція з охорони праці при роботах на автонавантажувачі Инструкция по охране труда при работах на автопогрузчике
Скачать Інструкція з охорони праці при роботах на автонавантажувачі бесплатно

 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«___________________»

 

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ПРИ РОБОТАХ НА АВТОНАВАНТАЖУВАЧІ

 

 

 

 

м. ___________________

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора ТОВ«________________»

№ __________ від _______________ р.

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № _______

ПРИ РОБОТАХ НА АВТОНАВАНТАЖУВАЧІ

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ.

1.1. До управління автомобільним навантажувачем допускаються особи не молодші 18 років, які мають посвідчення на право управління навантажувачем. У відповідності до вимог Закону України «Про охорону праці», діючих норм та «Правил безпеки технічної експлуатації обладнання», працівник повинен знати та виконувати вимоги нормативно- правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами та іншими засобами виробництва, користуватись засобами колективного та індивідуального захисту.

1.2. Машиніст, що приймається на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, прийомів та способів надання долікарської допомоги потерпілим, бути ознайомленим під розпис з умовами праці, правами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці, з правилами поведінки при виникненні аварій.

До початку роботи, безпосередньо на робочому місці, машиніст повинен отримати первинний інструктаж з безпечних прийомів виконання робіт. Про проведення вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці робляться відповідні записи в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці і журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. При цьому обов'язковими є підписи, як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував.

1.3. При виконанні робіт автомобільним навантажувачем поблизу ліній електропередач машиністові має бути виданий «наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки», в якому призначається час (період) проведення робіт, місце, умови їх виконання.

При роботі водія на нього можуть впливати наступні небезпечні та шкідливі виробничі фактори:

            - рухомі частини машин і механізмів;

            - підвищена загазованість повітря;

            - фактори мікроклімату, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам.

При неможливості додержання зазначених умов з ліній електропередачі має бути знята напруга на весь період проведення робіт.

1.4. Машиніст автомобільного навантажувача повинен виконувати роботу в спецодязі. Спецодяг має бути справний і відповідати розміру, зросту машиніста. Забороняється працювати в одязі, просоченому паливо-мастильними матеріалами.

1.5. Технічний стан автомобільного навантажувача повинен гарантувати безпеку його роботи. Навантажувач має бути укомплектований звуковою і світловою сигналізацією, аптечкою першої допомоги, засобами пожежогасіння.

1.6. Кабіна машиніста, органи управління і прилади повинні бути чистими, сухими і вільними від сторонніх предметів. На навантажувачі не дозволяється зберігати промаслені або змочені пальним протиральні матеріали, а також бензин, гас та інші легкозаймисті речовини.

1.7. Заправляти навантажувач паливом дозволяється тільки механізованим способом, у світлу пору доби або в інший час при достатньому електричному освітленні.

1.8. Для полегшення запуску двигуна в зимовий період в системі охолодження слід використовувати рідини з низькою температурою замерзання (антифриз), які треба заправляти з використанням спеціального насосу. При використанні в системі охолодження антифризу машиніст повинен дотримуватися вимог безпеки згідно з ДНАОП 0.00-1.28-97. Правила по охороні праці на автомобільному транспорті. Після роботи з антифризом необхідно старанно вимити руки водою з милом.

1.9. При технічному обслуговуванні автонавантажувача для запобігання опіків рук парою або гарячою водою (антифризом), що викидається з радіатора при перегріві двигуна, кришку радіатора слід знімати в рукавицях, стоячи з навітряного боку.

1.10. При перегонах автонавантажувача вулицями населених пунктів і автомобільними дорогами необхідно виконувати Правила дорожнього руху України.

1.11. Робітник, навчений і атестований відповідно до вимог «Правил охорони праці», несе особисту відповідальність за порушення вимог, викладених в цій інструкції, у відповідності з діючим законодавством України.

 

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

2.1. Перед початком роботи одягти спеціальний одяг і взуття, передбачені Типовими галузевими нормами:

- комбінезон бавовняний, гумові чоботи, рукавиці комбіновані.

На зовнішніх роботах взимку: куртку і брюки бавовняні на утепленій підкладці, валянки.

2.2. Ознайомитись з технологією і фронтом робіт, рельєфом та особливостями площадки, на якій доведеться працювати.

2.3. При підготовці автонавантажувача до виїзду перевірити:

- технічний стан автонавантажувача, звертаючи увагу на справність гальмової системи, рульового управління з підсилювачем, двигуна, коробок передач, гідросистеми (чи немає течі в циліндрах і шлангах), приладів освітлення і сигналізації, правильність встановлення дзеркала заднього виду;

- тиск повітря в шинах.

2.4. Переконатись у правильності регулювання підняття каретки вантажопідйомника і механізмів нахилу. Виявлені несправності усунути

2.5. Територія площадки, призначена для ведення вантажно-розвантажувальних робіт автонавантажувачем, має бути звільнена від сторонніх предметів, спланована, освітлена і мати досить тверду поверхню, розраховану на приймання вантажів.

 

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ.

3.1. Перш ніж рушити з місця, машиніст повинен пересвідчитися, що проїзд в робочій зоні вільний від людей, дати попереджувальний звуковий сигнал.

3.2. У зоні роботи автонавантажувача не повинні проходити шляхи ручного перенесення і транспортування вантажів, пішохідні доріжки, підземні технологічні трубопроводи, лінії електропередач.

3.3. У місцях перехрещення під'їзних шляхів з канавами, траншеями, залізничними коліями, влаштовуються мости або настили.

3.4. При переміщенні автонавантажувачем штучних великогабаритних вантажів або технологічного устаткування інженерно-технічним працівником, який здійснює керівництво роботами, призначається стропальник, а при потребі - і сигнальник.

3.5. Вантажі, які закривають видимість шляху автонавантажувача, слід перевозити в супроводі сигнальника. Сигнальник повинен перебувати на безпечній відстані від вантажу, що переміщується, і мати візуальний або радіозв'язок з машиністом.

3.6. Матеріали, які вантажаться в ківш, необхідно завантажувати так, щоб виключалась можливість їх падіння.

3.7. Не дозволяється накачувати шини, якщо поблизу колеса з боку знімного бортового кільця перебувають люди, бо зрив кільця може призвести до нещасного випадку. Накачувати шину в польових умовах необхідно знімним бортовим кільцем донизу, а в стаціонарних умовах-вмістивши її у спеціальний металевий каркас.

3.8. З паливо і мастилопроводів не повинно бути течі, всі частини автонавантажувача мають бути очищені і витерті від потьоків пального та мастила.

3.9. Розвантажування вантажів на краю схилу котловану (траншеї) проводиться тільки з дозволу майстра або виконроба після перевірки стійкості грунту. При цьому, щоб гарантувати безпеку працюючих ,відстань від бровки схилу до вантажів, що укладаються, повинна становити не менше як 1 м.

3.10. При завантаженні або розвантаженні пилових вантажів машиніст повинен працювати в пилозахисних окулярах та респіраторі.

Фільтр респіратора міняють у міру забруднення, але не рідше одного разу за зміну.

3.11. При підніманні і пересуванні вантаж має рівномірно спиратись на «лапи», його ширина може виходити за межі «лап» не більше як на 1/3 їх довжини. Вантажі, які займають нестійке положення на захватах, слід прив'язувати ланцюгами або канатами.

3.12. Вантажі, близькі вагою до граничної вантажопідйомності, піднімаються на мінімальну висоту і в такому положенні транспортуються на мінімальній швидкості.

3.13. На автонавантажувачах із задніми керованими колесами реакція машиніста на зміну напряму руху дещо спізнюється, що необхідно враховувати під час руху автонавантажувача.

3.14. Рушаючи з місця, кут повороту керованих коліс повинен бути 30-40 град., бо невиконання цієї вимоги може викликати поломку задньої підвіски.

3.15. При пересуванні вантажопідйомник слід встановлювати в транспортне положення, для цього його рама повністю нахиляється назад, а вантажозахватний пристрій(вила, ківш, щелепний захват) або вантаж, що переміщається, піднімається на висоту 0,3-0,4 м. .

3.16. Якщо на шляху руху трапляється перешкода, підняття довгомірних вантажів (дощок, колод, прокату) на необхідну висоту і короткочасне пересування допускаються на мінімальній швидкості, потім вантаж опускається в початкове транспортне положення. Піднімання і опускання вантажу під час руху забороняється.

3.17. При роботі ковшем автонавантажувач слід зупиняти на відстані 3-4 м від штабеля сипких матеріалів, раму вантажопідйомника нахиляти вперед, а площину днища ковша встановлювати паралельно поверхні ґрунту. Розгін проводиться на першій передачі, в момент дотику зчеплення виключається і врізання здійснюється за рахунок інерції навантажувача.

3.18. При завантаженні транспортних засобів ківш піднімається на 0,5-0,7 м над верхньою кромкою борта і рухом вперед подається в кузов.

3.19. При роботі на автонавантажувачах з гідравлічним приводом робочих органів необхідно мати на увазі, що при переміщенні робочого органа в крайні положення (до упору) в гідросистемі створюється граничний тиск, на який відрегульований запобіжний клапан, у зв'язку з чим розподільник слід виключити до підходу робочого органа до крайнього положення.

3.20. Машиніст автонавантажувача повинен:

            - піднімати вантаж обережно, без ривків, поступово збільшуючи число обертів двигуна;

            - стежити, щоб при підніманні вантажу рама вантажопідйомника була у вертикальному положенні або дещо відхилена назад;

            - бути уважним і не допускати різкого переміщення важеля управління циліндром нахилу рами при зміні положення вантажопідйомника з піднятим вантажем;

            - переміщувати вантажі великих розмірів тільки за сигналом сигнальника, причому такі вантажі мають бути міцно закріплені на вилках або прив'язані до каретки;

при проїзді через ворота, а також при поворотах і в місцях скупчення людей подавати звуковий сигнал і знижувати швидкість руху до мінімального.

3.21. Транспортувати великовагові і довгомірні вантажі двома спареними автонавантажувачами дозволяється тільки під наглядом виконроба або майстра при додержанні таких вимог:

- дорога має бути відповідної ширини і не мати нерівностей;

- швидкість руху автонавантажувача не повинна перевищувати 5 км/год;

- вантаж має бути рівномірно розподілений на вилках обох автонавантажувачів;

- вантаження, розвантаження і переміщення таких вантажів виконувати в денний час;

- при втраті автонавантажувачем стійкості (відрив задніх коліс від ґрунту) вантаж необхідно негайно опустити.

3.22. При роботі крановою стрілою машиніст повинен:

- стежити за тим, щоб стропи не мали вузлів і правильно накладались на вантаж;

- опускати вантаж на підкладки, що забезпечують вільне зняття ланцюгів або строп;

- перевірити надійність з'єднання кінців стального каната з вантажним гаком;

- оглянути кріплення стріли на каретці вантажопідйомника;

- не допускати розкачування вантажу при піднятті і транспортуванні, особливо довгомірного, вантаж слід стримувати вірьовочними відтяжками або спеціальними гачками;

- стежити за тим, щоб вантаж, що переміщується автонавантажувачем, не був над людьми;

- у разі піднімання вантажу, вага якого наближається до граничної вантажопідйомності, необхідно спочатку підняти вантаж на висоту 0,2-0,25 м

з метою перевірки стійкості автонавантажувача, а потім, піднявши його на необхідну висоту, здійснювати рух;

- стежити, щоб між вантажем, який піднімається, і стіною, штабелем, залізничним вагоном тощо не було людей (у тому числі і тих, що виконують стропування).

3.23. Під час роботи забороняється:

- допускати до стропування чи обв'язування вантажів осіб, які не призначені керівником робіт;

- піднімати вантажі в нестійкому положенні, в несправній тарі;

- піднімати вантаж, вага якого невідома або перевищує вантажопідйомність автонавантажувача;

- піднімати каретку з вантажем під час пересування автонавантажувача;

- допускати різкі повороти автонавантажувача з вантажем;

- піднімати пакетні вантажі без спеціальних пристроїв, які виключають можливість падіння окремих предметів;

- опускати вантаж на електричні кабелі, труби газо- або паропроводу, а також на тимчасові перекриття;

- вантажити і транспортувати балони із стисненими газами, кислоти в скляній тарі та інші отруйні і обпікаючі рідини;

- працювати на свіжонасипаному ґрунті або поблизу схилів та біля нерозкріплених траншей і котлованів;

- працювати автонавантажувачем на відстані менш як 1 м від бровки схилу (робота біля розкріплених траншей і котлованів допускається тільки з дозволу виконроба або майстра після перевірки стійкості ґрунту проти зсуву); ставити на вантаж, який піднімається, перевозити людей на вантажній площадці і піднімати їх на робочих пристроях (вилках, ковші та ін.) для виконання монтажних робіт на висоті;

- звільняти робочим органом навантажувача вантажі, засипані землею, снігом, конструкції або обладнання, прикручене болтами або залите бетоном; залишати автонавантажувач з працюючим двигуном і покидати кабіну при піднятому вантажі чи робочому органі;

- укладати вантажопідйомним краном вантаж безпосередньо на вилові підхвати автонавантажувача;

- перебувати людям під вантажем, який тримає робоче обладнання; користуватися спрацьованими, несправними, вантажозахватними пристроями, які не мають клейма або бирки, а також з простроченими строками випробувань;

- залишати ключ у замку запалювання при стоянці автонавантажувача;

- заправляти баки паливом при працюючому двигуні;

- працювати на машині, в якій виявлено іскріння або нагрів електропроводів;

- забороняється перебування водія в небезпечній зоні - під механізмом піднімання (каретка з вилами) - без попередньої фіксації його шляхом встановлення надійного упору, що виключає можливість довільного опускання механізму.

3.24. Рівень води в радіаторі і мастила в мастилобаках можна перевіряти після того, як мине близько 0,5 години від моменту зупинки двигуна, тому що вода і мастило перебувають під тиском і можуть обпекти обличчя і руки при відкриванні пробок.

 

4. ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

4.1. Закінчивши роботу, слід поставити автонавантажувач на спеціально відведене місце, загальмувати машину, опустити робочий орган на ґрунт або спеціальні підставки, перекрити крани подачі палива, перевести важіль переключення передач у нейтральне положення, виключити двигун і вжити заходів, які виключають можливість пуску двигуна автонавантажувача сторонніми особами.

4.2. Автонавантажувач необхідно очистити від бруду й оглянути, усунувши при цьому дрібні дефекти. В холодну пору року необхідно злити воду з системи охолодження.

4.3. Машиніст, залишаючи кабіну, повинен обов'язково перевірити, чи виключені обігрівання і вентиляція кабіни.

4.4. По закінченні роботи машиніст автонавантажувача повинен зняти спецодяг, очистити його від пилу та іншого бруду і покласти у відведене для зберігання місце. Потім вимити обличчя і руки теплою водою з милом при можливості прийняти душ.

4.5. Про всі несправності, виявлені при огляді чи роботі навантажувача, машиніст повинен повідомити механіка або змінника.

 

5. ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

5.1. При появі підозрілих шумів, тріску, скреготу та інших незвичайних явищ у двигуні, ходовій частині, гідросистемі та інших місцях навантажувача, при виявленні запахів горілого, диму слід припинити роботу.

5.2. При виявленні течі в паливних баках, паливо-мастилопроводах необхідно її негайно усунути. Патьоки пального або мастила витерти.

5.3. Якщо під час роботи підйомний механізм автонавантажувача застопорився в піднятому положенні, слід вжити заходів до його опускання і тільки після проводити ремонт.

5.4. При виникненні пожежі на автонавантажувачі або біля нього машиніст повинен перекрити крани паливопроводу. Гасити полум'я слід вогнегасником, піском, землею або накривати його брезентом, повністю з метою припинення доступу повітря до вогнища пожежі.

Якщо погасити пожежу своїми силами неможливо, необхідно викликати найближчу пожежну команду по телефону, радіо або іншими засобами зв'язку.

5.5. При виникненні небезпеки перекидання автонавантажувача підчас роботи його підйомного механізму необхідно негайно припинити роботу.

5.6. При русі автонавантажувача похилою площиною та виникненні небезпеки перекидання слід вжити заходів до зупинки автонавантажувача без різки поворотів у бік підйому.

5.7. Потерпілому в нещасному випадку машиніст повинен вміти подати першу медичну долікарську допомогу.

 

6. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ.

6.1. Швидкість руху автонавантажувача без вантажу, залежно від марки, не повинна перевищувати 25-40 км/год.

6.2. При виконанні робіт по утриманню і поточному ремонту автомобільних доріг машиніст повинен бути одягнутий в сигнальний жилет.

 

РОЗРОБИВ:

 

Начальник технічного відділу

 

_________________________

 

 

 

 

УЗГОДЖЕНО:

 

Старший інженер з ОП та БР

 

_________________________

 

Юрисконсульт

 

_________________________

     

Скачать Інструкція з охорони праці при роботах на автонавантажувачі
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 394     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Типовые документы

Спасибо за базу типовых документов, уже не первый раз пользуюсь. Так держать! Буду помогать, чем могу!
599-41-66
Alex

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>