Nissan Note (1700 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Інструкція з охорони праці для електрозварника ручного зварювання

Інструкція з охорони праці для електрозварника ручного зварювання

раздел Інструкції / Инструкции
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 5 (3)     Загружен: 943     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Інструкція з охорони праці для електрозварника ручного зварювання Инструкция по охране труда для электросварщика ручной сварки
Скачать Інструкція з охорони праці для електрозварника ручного зварювання бесплатно

 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

«___________________»

 

 

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ДЛЯ ЕЛЕКТРОЗВАРНИКА РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

 

 

 

 

м. ___________________

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ директора ТОВ«________________»

№ __________ від _______________ р.

 

 

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № ________

ДЛЯ ЕЛЕКТРОЗВАРНИКА РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ.

1.1. До виконання електрозварювальних робіт допускаються особи, що досягли 18 річного віку, визнані придатними для даної роботи медичною комісією, які пройшли спеціальне навчання безпечних методів і прийомів ведення робіт та мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче II. У відповідності до вимог Закону України «Про охорону праці», діючих норм та «Правил безпеки технічної експлуатації обладнання», працівник повинен знати та виконувати вимоги нормативно- правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами та іншими засобами виробництва, користуватись засобами колективного та індивідуального захисту.

1.2. Електрозварник ручного зварювання, якого приймають на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, прийомів і способів надання долікарської допомоги потерпілим, бути ознайомлений під розпис з умовами праці, правилами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці, про правила поведінки при виникненні аварій.

1.3. До початку роботи безпосередньо на робочому місці електрозварник ручного зварювання повинен пройти первинний інструктаж з безпечних прийомів виконання робіт. Про проведення вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці робляться відповідні записи в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці і журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. При цьому необхідний підпис як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував.

1.4. Електрозварник, що приймається на роботу, після первинного інструктажу повинен протягом 2-15 змін (залежно від стажу, досвіду і характеру роботи) пройти стажування під керівництвом досвідченого, кваліфікованого електрозварника ручного зварювання, який призначається наказом (розпорядженням) по підприємству.

1.5. При виконанні робіт на електрозварника можливий вплив таких небезпечних і шкідливих виробничих факторів:

- пошкодження очей відлітаючою окалиною, розплавленим металом;

- ураження електричним струмом у разі відсутності заземлення на зварювальному апараті, несправності проводки.

1.6. Повторний інструктаж з правил і прийомів безпечного ведення робіт електрозварник повинен проходити:

- періодично, не рідше одного разу у квартал;

- позаплановий при незадовільних знаннях з охорони праці, не пізніше місячного строку;

- у зв'язку з допущеним випадком травматизму або порушення вимог охорони праці, що не призвело до травми.

1.7. Для електрозварника передбачений такий спецодяг і засоби індивідуального захисту: костюм бавовняний з вогнезахисним просоченням або костюм для зварника, черевики шкіряні, рукавиці брезентові, захисні окуляри закритого типу. На зовнішніх роботах взимку: куртка та брюки бавовняні на утеплювальній підкладці, валянки.

1.8. Робочі місця повинні бути забезпечені інвентарними загородженнями, захисними та запобіжними пристроями, повинні мати достатнє освітлення. В разі потреби користуватися справним переносним світильником напругою не вище 42 В, а при роботі в котлах, цистернах, колодязях - не вище 12 В. Освітленість робочого місця має бути не менше 50 лк.

1.9. Електрозварник повинен протягом усього робочого дня тримати в порядку і чистоті робоче місце, не захаращувати проходи до нього матеріалами та конструкціями.

1.10. Забороняється проводити зовнішні електрозварювальні роботи на риштованнях під час грози, ожеледі, туману, при вітрі силою 15 м/с та більше.

1.11. Електрозварювальну установку розміщувати так, щоб були забезпечені вільний доступ до неї, зручність і безпека при веденні робіт. При одночасному використанні кількох зварювальних установок їх треба встановлювати не ближче 350 мм один від одного, а ширина проходів між ними повинна бути не менше 800 мм.

1.12. Електрозварювальну установку включати в електромережу тільки за допомогою пускового пристрою. Забороняється живити зварювальну дугу безпосередньо від силової та освітлювальної електромереж. Довжина проводів між живильною мережею та пересувною установкою не повинна перевищувати 10 м. Кабель (електропроводку) слід розміщувати на відстані не менш як 1 м від трубопроводів кисню та ацетилену.

1.13. Відстань від місця проведення електрозварювальних робіт до місця встановлення газогенераторів, балонів з газом та легкозаймистих матеріалів повинна бути не менш як 10 м.

1.14. Забороняється зберігати легкозаймисті матеріали та вибухонебезпечні речовини в приміщеннях для зварювання.

1.15. У закритих приміщеннях і всередині ємностей електрозварник повинен працювати при наявності припливно - витяжної вентиляції. Забороняється одночасна робото електро- і газозварника (газорізальника) всередині закритої ємності або резервуара.

1.16. Робочі місця при роботі кількох електрозварників в одному приміщенні слід обгороджувати світлонепроникними щитами (екранами) з вогнетривкого матеріалу, заввишки не менш як 1,8 м.

1.17. Виконувати електрозварювальні роботи на висоті з риштувань та інших засобів підіймання дозволяється тільки після перевірки майстром їх міцності і стійкості, а також після вживання заходів, що попереджають спалахування настилів, падіння розплавленого металу і огарків електродів на працюючих або людей, які проходять поблизу. Забороняється використовувати випадкові опори.

1.18. Електрозварник при потребі повинен спускатися в траншеї (котловани) по приставних драбинах, переходячи через канави і траншеї по перехідних містках.

1.19. Електродотримач має бути заводського виготовлення, легкий, забезпечувати надійне затиснення і швидку зміну електродів без дотику до струмоведучих частин і бути

справним. Держак повинен бути виконаний з теплоізоляційного діелектричного матеріалу. Забороняється застосовувати електродотримачі з підвідним проводом у

держаку при силі струму 600 А та більше, а також ручний інструмент, що має:

- вибої, відколи робочих кінців;

- задирки та гострі ребра в місцях затискання рукою;

- тріщини та відколи на затилковій частині.

1.20. Забороняється протирати деталі перед зварюванням бензином або гасом.

1.21. Необхідно стежити, щоб руки, взуття та одяг були завжди сухі.

1.22. Робітник, навчений і атестований відповідно до вимог «Правил охорони праці», несе особисту відповідальність за порушення вимог, викладених в цій інструкції, у відповідності з діючим законодавством України.

 

2.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ І ПІД ЧАС РОБОТИ.

2.1. Перед початком роботи електрозварник повинен:

- надіти спецодяг, спецвзуття, застебнути манжети рукавів. При цьому куртка не повинна бути заправлена в брюки, а брюки мають бути випущені поверх черевиків;

- одержати індивідуальні засоби захисту, які необхідно використовувати за призначенням;

- надіти щиток електрозварювальника - для захисту від бризок розплавленого металу, від дії променів електричної дуги;

- надіти запобіжний пояс - при роботі на висоті більше 1.3 м, всередині ємності;

- надіти шланговий протигаз - для роботи всередині закритих резервуарів;

- надіти каску з дво - і тришаровими підшоломниками - для захисту голови від падіння предметів;

- надіти азбестові і брезентові нарукавники - для захисту від бризок розплавленого металу при стельовому зварюванні;

- надіти окуляри захисні із світофільтром марки «В», «Г»;

- оглянути і впорядкувати робоче місце і проходи поблизу нього, підлога на робочому місці повинна бути суха;

- перевірити ізоляцію зварювальних проводів, переконатися у наявності заземлення електрозварювальної установки та надійності з'єднання всіх контактів;

- переконатись, що поблизу місця зварювання немає легкозаймистих і пальних матеріалів.

2.2. Забороняється виконувати зварювальні роботи на посудинах, що перебувають під тиском.

2.3. До початку зварювання деталі (конструкції) повинні бути надійно закріплені.

2.4. Забороняється залишати без догляду електродотримач під напругою, а також працювати при несправності зварювального агрегату, зварювальних проводів,

електродотримача або шолома-маски(щитка).

2.5. Роботи в закритих ємностях повинні виконуватися не менше як двома робітниками, один з яких повинен знаходитися зовні зварювальної ємності для здійснення контролю за безпечним проведенням робіт зварювальником. У цього робітника кваліфікаційна група повинна бути не менше III для даного виду робіт. Електрозварювальник, що працює всередині ємності, повинен мати запобіжний пояс з закріпленою на ньому мотузкою, другий кінець якої довжиною не менше двох метрів повинен тримати в руці інший робітник, який знаходиться зовні ємності, резервуара. Переносне освітлення у середині ємності повинно бути з напругою не більше 12 В. При зварюванні у середині котлів, резервуарів електрозварювальник, крім спецодягу, зобов'язаний користуватися діелектричними рукавичками, калошами, килимками, каскою для захисту голови.

2.6. При проведенні електрозварювальних робіт на висоті електрозварник повинен застосовувати сумку для електродів та ящик для недогарків. Забороняється розкидати недогарки.

2.7. Зварювальний агрегат необхідно підключити до живильної мережі через індивідуальний рубильник проводом відповідного перерізу згідно з інструкцією по експлуатації зварювальних агрегатів. При цьому відстань між зварювальним агрегатом і стіною має бути не менш як 0,5 м. Підключати до електромережі і відключати від неї електрозварювальні установки, а також ремонтувати їх повинні тільки електромонтери.

Забороняється виконувати ці операції електрозварникам.

2.8. Роботи в особливо небезпечних приміщеннях можна виконувати тільки після одержання наряд – допуску на виконання вогневих робіт, якщо агрегат має електроблокування, що забезпечує автоматичне відключення зварювального ланцюга при зміні електрода, при холостому ході.

2.9. При стельовому зварюванні необхідно користуватися азбестовими або брезентовими нарукавниками, при зварюванні кольорових металів і сплавів, які містять цинк, мідь,

свинець, - респіраторами з хімічним фільтром і проводити роботи тільки при працюючому місцевому відсмоктуванні.

2.10. Забороняється:

- різати і зварювати метал у висячому положенні;

- вести зварювальні роботи з приставних драбин.

2.11. При виконанні зварювальних робіт необхідно закривати обличчя щитком із світлофільтрами для захисту очей та обличчя від дії променів електричної дуги, а також бризок розплавленого металу.

2.12. При проведенні електрозварювальних робіт безпосередньо на автомобілі електрозварник повинен спочатку заземлити раму або кузов автомобіля. Якщо зварювання ведеться безпосередньо близько від паливного бака, закрити його листом заліза чи азбесту від попадання іскор.

2.13. Перед проведенням зварювальних робіт на газобалонному автомобілі (газодизельному) газ необхідно випустити, а балони продути інертним газом. Роботи виконувати в присутності відповідальної особи,при оформлені наряду – допуску на виконання вогненебезпечних робіт.

2.14. Проводити зварювання при ремонті резервуарів з-під паливно - мастильних матеріалів треба тільки після обробки їх 15 -20% розчином каустичної соди або продуванням сухою парою з наступною перевіркою вмісту небезпечних речовин у зазначених ємностях за допомогою газоаналізаторів. Зварювання проводити при відкритих кришках.

2.15. Електрозварнику забороняється:

- дивитись самому і дозволяти дивитись іншим на електрозварювальну дугу без захисних окулярів, щитів;

- працювати з щитом, окулярами, які мають щілини і тріщини;

- працювати на електрообладнанні з оголеними проводами та відкритими струмоведучими частинами;

- послідовне включення у заземлюючий провідник кількох електрозварювальних установок.

2.16. Зварювальну установку слід заземляти до включення її в електромережу. Металеві

частини зварювальних установок, що не перебувають під напругою під час роботи, повинні бути заземлені. Над клемами зварювальних трансформаторів мають бути козирки і надписи: «Висока сторона», «Низька сторона».

2.17. Забороняється захаращувати доступи і проходи до протипожежного інвентарю, вогнегасників і гідрантів.

2.18. Зварювальні установки на час їх пересування мають бути відключені від мережі.

2.19. Забороняється застосування електрозварювальних проводів з пошкодженим обплетенням чи ізоляцією. Жили зварювальних проводів слід з'єднувати опресовуванням, зварюванням, паянням або спеціальними затискачами (при обов'язковому відключенні електроенергії).

2.20. Забороняється використовувати як зворотній провід контур заземлення, труби санітарно-технічних мереж (водопровід, газопровід, та ін.), металеві конструкції будов і технологічного устаткування.

2.21. Напруга холостого ходу джерел зварювального струму не повинна перевищувати максимальні значення, вказані в паспорті зварювального обладнання.

2.22. Про всі випадки обривання проводів, несправності заземлюючих пристроїв та інші пошкодження електрообладнання електрозварник повинен негайно повідомити майстра.

 

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПО ЗАКІНЧЕННІ РОБІТ

3.1. Після закінчення роботи електрозварник повинен:

- відключити електрозварювальну установку від джерел електроенергії;

- виключити вентиляцію.

3.2. Упорядкувати робоче місце, обладнання, інструменти і пристрої. Прибрати проводи та інструмент у відведене для них місце або здати в комору.

3.3. Зняти спецодяг і спецвзуття, очистити його від пилу та іншого бруду і покласти у відведене для зберігання місце та переодягтися. Потім вимити обличчя і руки теплою водою з милом або прийняти душ.

3.4. Повідомити майстра про закінчення робіт і про всі неполадки під час проведення робіт.

 

4. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ.

4.1. Робочі місця, як постійні, так і тимчасові повинні бути забезпечені місцевою витяжною вентиляцією, а приміщення - припливно-витяжною вентиляцією.

4.2. Робочі місця на відкритому повітрі повинні бути обладнані навісами із вогнетривких матеріалів.

 

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. При виникненні аварійної ситуації електрозварник ручного зварювання повинен вимкнути струм у разі:

- пожежі в зоні роботи;

- травми, що трапилась з кимсь з робітників;

- ураження електричним струмом.

5.2. Електрозварник, помітивши загоряння, повинен негайно приступити до гасіння пожежі наявними засобами та повідомити адміністрацію.

5.3. Для гасіння пожежі в електрозварювальній установці електрозварник повинен застосовувати вуглекислотний вогнегасник, сухий пісок або грубошерсту тканину.

5.4. Якщо погасити пожежу своїми силами неможливо, електрозварник повинен негайно викликати найближчу пожежну команду по телефону чи будь-якими засобами зв'язку.

5.5. При нещасних випадках електрозварник повинен уміти надати потерпілому першу долікарську медичну допомогу, при необхідності викликати швидку медичну допомогу та повідомити адміністрацію.

5.6. При ураженні електричним струмом насамперед необхідно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості вимкнути - відтягнути його від струмопровідних частин за одяг чи застосувати підручний ізоляційний матеріал.

5.7. При відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно зробити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці вказують на різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані оживлення починати негайно, після чого викликати швидку медичну допомогу та повідомити адміністрацію про нещасний випадок.

5.8. Необхідно вміти надати першу допомогу при опіках. Не слід стягати з попеченого місця одяг і прилиплу до рани білизну.

При опіку очей електричною дугою треба робити холодні примочки розчином борної кислоти та викликати швидку медичну допомогу за номером 103.

 

 

 

РОЗРОБИВ:

 

Начальник технічного відділу

 

_________________________

УЗГОДЖЕНО:

 

Старший інженер з ОП та БР

 

_________________________

 

Юрисконсульт

 

_________________________

     

Скачать Інструкція з охорони праці для електрозварника ручного зварювання
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 5 (3)     Загружен: 943     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Полное ведение предприятия на общей системе налогообложения

Полное ведение предприятия на общей системе налогообложения, плательщиков единого налога, Фоп. Первичная документация, кадровый учет, регистрация налоговых накладных в ернн, подготовка и сдача отчетности
‎0686725351
Наталья Григорьевна

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>