1. ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ
Ця Інструкція поширюється на охоронців будинків, будівель та приміщень _____________________, встановлює вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта, що охороняється, і є обов'язковою для вивчення та виконання охоронцями, які працюють в _____________________ по найму.
2. ОБОВ'ЯЗКИ ЩОДО КОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ПРОТИПОЖЕЖНОГО РЕЖИМУ, ОГЛЯДУ ТЕРИТОРІЇ І ПРИМІЩЕНЬ
Заступаючи на чергування, охоронці зобов'язані:
- впевнитись у наявності всіх ключів, пеналів, документації охоронців;
- перевірити працездатність приймальних станцій автоматичної пожежної сигналізації та охоронної сигналізації, про що зробити запис у спеціальному журналі;
- перевірити протипожежний режим приміщення охоронців;
- ознайомитися з рапортом охоронців, що змінюються, та намітити заходи з усунення виявлених у вечірній і нічний час протипожежних та інших порушень і недоліків.
Протягом чергування охоронець повинен постійно здійснювати контроль за протипожежним та режимним станом приміщень та території _______________. Виявлені недоліки та ті, про які сповістили працівники _______________, повинні негайно (за можливості) усуватися шляхом повідомлення про це фахівців електротехнічної, сантехнічної, транспортної служб.
Під час перевірки протипожежного режиму приміщень, холів та коридорів охоронець повинен:
- впевнитись у наявності первинних засобів пожежогасіння - вогнегасників, пожежних щитів;
- перевірити цілісність пломб на ящиках (шафах) внутрішніх пожежних кранів;
- знати та вміти перевірити роботу приймально-контрольних приладів і станцій автоматичної пожежної та охоронно-пожежної сигналізації;
- оглянути стан шляхів евакуації, запасних виходів, сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації, оповіщувачів про пожежу та кнопок сповіщення про пожежу з ручним пуском і вмикання насосів-підвищувачів.
Під час перевірки протипожежного режиму території охоронець зобов'язаний:
- оглянути стан пожежних щитів, пожежних водоймищ (ПВ), пожежних гідрантів (ПГ) та під'їздів до них і наявність покажчиків ПГ та ПВ;
- впевнитись, чи вільний в'їзд в арку на територію _______________;
- у вечірній і нічний час перевірити стан освітлення території.
Перевірки повинні здійснюватися одним охоронцем з інтервалом у 4 год. Порушення та недоліки, які не вдалося усунути під час перевірки, відображаються в рапорті під час приймання-здавання чергування.
У разі спрацювання системи автоматичної пожежної сигналізації необхідно негайно повідомити про це пожежну охорону за тел. 01 та прибути на місце, звідки надійшов сигнал тривоги. Якщо спрацювання було хибним, треба дати відбій пожежній охороні. У тому випадку, коли сигнал надійшов з приміщення, до якого доступ охоронців заборонений, необхідно діяти згідно з вимогами іншої спеціальної інструкції.
Охоронці повинні вміти користуватися всіма первинними засобами пожежогасіння, які є на об'єкті, що охороняється. Навчання способам гасіння умовної пожежі охоронці мають проходити при прийомі на роботу.
У приміщенні охоронців повинен бути список посадових осіб, яких слід викликати в нічний час (вихідні та святкові дні) у разі виникнення пожежі. У списку зазначаються адреси, службові та домашні телефони посадових осіб.
При вимушеній евакуації людей та матеріальних цінностей під час виникнення пожежі чи аварії охоронці повинні зняти (демонтувати) турнікет, направляти людей до запасних виходів, за необхідності допомагати у проведенні евакуації матеріальних цінностей. В окремих випадках, коли евакуація матеріалів потребує спеціальних умов, охоронці повинні діяти згідно з вимогами іншої спеціальної інструкції.
Відповідальний за протипожежний стан приміщення охоронців:
______________________________________________________________________________
3. ОБОВ'ЯЗКИ ТА ДІЇ ОХОРОНЦІВ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ
При виникненні пожежі охоронці зобов'язані:
- повідомити за тел. 101 Державну пожежну охорону та відповідних осіб _______________;
- вжити заходів щодо гасіння пожежі з використанням первинних засобів пожежогасіння;
- вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію;
- організувати рятування людей (евакуацію), вивести за межі небезпечної зони всіх працівників, не пов'язаних з ліквідацією пожежі;
- перевірити здійснення оповіщення людей про пожежу;
- забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;
- організувати взаємодію з аварійними службами (електротехнічною, газовою, сантехнічною та транспортною).
Окрім цього, один охоронець повинен зустрічати прибуваючі підрозділи пожежної охорони і найкоротшим шляхом направляти їх на місце пожежі.
До прибуття керівних та посадових осіб ___________________ охоронець не повинен залишати місце пожежі (за умови, що немає загрози його життю та здоров’ю) і, за можливості, надавати консультативну допомогу керівникові гасіння пожежі (штабу пожежогасіння) щодо місцезнаходження того чи іншого обладнання, кнопок вмикання насосів-підвищувачів, запасних виходів, виходів на горище тощо.
|