Mercedes C230 (1450 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Позовна заява про усунення перешкод в користуванні власністю визначення порядку користування земельною ділянкою

Позовна заява про усунення перешкод в користуванні власністю визначення порядку користування земельною ділянкою

раздел Позовні заяви / Исковые заявления
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 255     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Позовна заява про усунення перешкод в користуванні власністю визначення порядку користування земельною ділянкою Исковое заявление об устранении препятствий в пользовании собственностью определении порядка пользования земельным участком
Скачать Позовна заява про усунення перешкод в користуванні власністю визначення порядку користування земельною ділянкою бесплатно

 

 

ДО_________________________________ СУДУ

__________________________________________

 

ПОЗИВАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

ВІДПОВІДАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО УСУНЕННЯ ПЕРЕШКОД В КОРИСТУВАННІ ВЛАСНІСТЮ ВИЗНАЧЕННЯ ПОРЯДКУ КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЮ ДІЛЯНКОЮ

 

 

            _________ року я і відповідач __________________ успадкували по ½ частині жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого в м. __________________ по вул. __________________, ___, який належав нашій матері __________________.

            Належна мені частина спадкового майна не перебувала в моєму володінні і користуванні, а право власності на належну мені частину спадкового майна не було зареєстроване за мною не з моєї волі, а через те, що між мною і відповідачем існував спір про реальний розподіл будинку.

            На підставі рішення __________________ районного суду від _________ року за мною визнано право власності на 51/100 частину жилого будинку з надвірними спорудами, розташованого в м. __________________ по вул. __________________, ___, а саме: _____________________________. Рішення суду набуло законної сили.

           

            Рішенням суду на відповідача було покладено зобов’язання в термін до _________ року замурувати дверний отвір з приміщення 1.5 до приміщення 1.4.

Моє право власності на будинок зареєстровано в КП «__________________обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» відповідно до вимог закону.

 

Відповідач рішення суду в частині відокремлення виділених мені у власність приміщень не виконав, без мого дозволу займає належне мені приміщення площею 10.6 кв.м і не бажає звільняти його, незважаючи на численні прохання з мого боку.

Такі дії відповідача порушують моє право власності.

Ст.ст. 316, 319, 321 ЦК України встановлено, що власнику майна належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном, яке він здійснює відповідно до закону на власний розсуд. Право власності є непорушним і підлягає захисту. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

            Через неправомірні дії відповідача я не можу користуватись належним мені приміщенням в будинку по вул. _______________, ___ в м. __________________ на власний розсуд, тобто моє право власності є порушеним і підлягає поновленню відповідно до вимог ст.ст. 16, 386, 391 ЦК України.

 

Згідно до ст. 16 ЦК України способами захисту порушеного права є припинення дії яка порушує право. В силу ст. 391 ЦК України власник майна вправі по суду вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування і розпорядження своїм майном.

            На підставі викладеного, я прошу суд поновити моє право власності шляхом припинення користування __________________ моєю власністю та повернення приміщення в моє користування, а також зобов’язання відповідача замурувати дверний отвір з приміщення 1.5 в приміщення 1.4 та звільнити приміщення від належних йому речей.

 

Жилий будинок з надвірними спорудами № ___ по вул. __________________ в м. _______________ розташований на земельній ділянці, загальна площа якої становить 0.1870 га.

Земельна ділянка або її частина у мене і у відповідача у встановленому законом судовому порядку не вилучалась.

Порядок користування земельною ділянкою протягом всього часу перебування будинку у спільній частковій власності не визначався.

            Відповідно до ст.ст. 90, 91 ЗК Української РСР (в редакції від 08.07.1970 року), що діяла під час виникнення права власності на спадкове майно, на землях міст при переході права власності на будівлю переходить також і право користування земельною ділянкою або її частиною. При переході будівлі у власність кількох осіб земельна ділянка переходить у користування всіх співвласників будівлі. Порядок користування земельною ділянкою визначається співвласниками будинку залежно від розміру часток в спільній власності на будинок.

            Відповідно до ст. 30 ЗК України в редакції від 18.12.1990 року, що діяла на час виникнення у мене права власності на 51/100 частину будинку з надвірними спорудами , при переході права власності на будівлю або споруду разом з цими об’єктами переходить і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення.

 

Відповідно до ст. 120 діючого ЗК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то в разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

 

            При переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівлі і споруди.

            Згідно з приписами земельного законодавства України я маю право на користування 51/100 ідеальною частиною земельної ділянки та її безоплатну приватизацію.

            Оскільки між мною і відповідачем не досягнуто згоди щодо порядку користування земельною ділянкою, я вважаю за необхідне визначити порядок користування земельною ділянкою, розташованою в м. __________________ по вул. __________________, ___.

 

Для вирішення питання про визначення порядку користування земельною ділянкою необхідно призначити судову експертизу.

На підставі ст. ст.16 ,316, 319, 321, 386, 391 ЦК України, ст.120 ЗК України,

 

ПРОШУ:

 

1. Задовольнити позов.

2. Зобов’язати __________________ усунути перешкоди в користуванні належною мені частиною жилого будинку № ___ по вул. __________________ в м. __________________.

3. Зобов’язати __________________ протягом десяти днів з часу набуття рішенням законної сили замурувати дверний отвір з приміщення 1.5 в приміщення 1.4 та звільнити приміщення від належних йому речей.

4. Визначити порядок користування земельною ділянкою № ___ по вул. __________________ в м. __________________, виділити в моє користування 51/100 земельної ділянки.

5. Судові витрати в справі покласти на відповідача.

 

 

Додатки:

            1. Квитанція про сплату держмита.

            2. Квитанція про сплату ІТЗ.

            3. Копія позову з додатками.

            4. Копія рішення від _________ р.

            5. Довідка _________ регіональної філії ДП «Центр ДЗК».

            6. Копія технічного паспорту.

 

 

 

_____________ року                                      ____________________


Теги документа: заявление заява иск позов земельний ділянка користування позовна исковое собственность

Скачать Позовна заява про усунення перешкод в користуванні власністю визначення порядку користування земельною ділянкою
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 0 (0)     Загружен: 255     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Типовые документы

Спасибо за базу типовых документов, уже не первый раз пользуюсь. Так держать! Буду помогать, чем могу!
599-41-66
Alex

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>