Volkswagen Tiguan (3000 грн)
www.caddy.com.ua

 
Погода в Киеве
Погода в Киеве
 
Голосование и опросы
Нравится ли вам дизайн нашего сайта
 
 
Типовые документы, Документ: Позовна заява про поділ спільного майна подружжя

Позовна заява про поділ спільного майна подружжя

раздел Позовні заяви / Исковые заявления
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 5 (1)     Загружен: 379     Обсудить на форуме
Страна: Украина
Связанные документы:

Позовна заява про поділ спільного майна подружжя Исковое заявление о разделе общего имущества супругов
Скачать Позовна заява про поділ спільного майна подружжя бесплатно

 

 

ДО_________________________________ СУДУ

__________________________________________

 

ПОЗИВАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

ВІДПОВІДАЧ:

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

__________________________________________

 

Ціна позову:

__________________________________________

 

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО ПОДІЛ СПІЛЬНОГО МАЙНА ПОДРУЖЖЯ

 

 

________ року, між мною і Відповідачем – ________________, був укладений шлюб.

            Від шлюбу маємо двох неповнолітніх дітей, доньку – ________________, народжену ________ р. та сина – ________________, народженого ________ р., батьком яких є Відповідач.

            В період шлюбу у липні ________ року за спільні кошти мною та Відповідачем на підставі договору купівлі-продажу жилого будинку від ________ року набуто нерухоме майно – житловий будинок, що знаходиться в с. __________, вул. ________________, __, ________________ району, ________ області, вартість якого становила ________ грн.

            Даний житловий будинок, являється об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, тобто моєю, ______________, власністю та власністю мого колишнього чоловіка – _______________.

На сьогоднішній день ми з Відповідачем не домовились про порядок поділу нерухомого майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

 

            ________ р. ________ районний суд ________ області прийняв рішення щодо задоволення мого позову до Відповідача ________________ про стягнення аліментів. Станом на ________ р., заборгованість Відповідача по сплаті аліментам на користь наших дітей, складає ________ грн. 00 коп. Також в даному рішенні вказано, що з грудня ________ року сімейно-шлюбні стосунки з Відповідачем припинені.

            Відповідно до ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

            Згідно ст. 70 СК України майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, допускається лише за його згодою.

 

            Як роз’яснив Пленум Верховного Суду України в постанові від 21 грудня 2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» поділ спільного майна подружжя здійснюється за правилами, встановленими статтями 69-72 СК та ст. 372 ЦК. Вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи. Вирішуючи питання про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, суди мають застосовувати положення частин 4, 5 ст. 71 СК щодо обов'язкової згоди одного з подружжя на отримання грошової компенсації та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду. За відсутності такої згоди присудження грошової компенсації може мати місце з підстав, передбачених ст. 365 ЦК, за умови звернення подружжя (одного з них) до суду з таким позовом (ст. 11 ЦК) та попереднього внесення на депозитний рахунок суду відповідної грошової суми. У разі коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними відповідно до їх часток, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.

 

            Вважаю, що такі обставини як наявність заборгованості у Відповідача по сплаті аліментів на дітей, відсутність у Відповідача взагалі інтересу до їх подальшої долі, та його незацікавленості щодо нерухомого майна є також істотними обставинами. Тому прошу суд, при вирішенні даного спору відступити від рівності часток подружжя та в рахунок погашення заборгованості Відповідача по сплаті аліментів у сумі ________ грн. 00 коп., визнати за мною право власності на житловий будинок, що знаходиться в с. _______________, вул. ________________, ___, ________________ району, ________________ області розташований на земельній ділянці площею 0,19 г з усіма наявними на ньому господарськими будівлями та спорудами.

 

Враховуючи все вищевикладене та на підставі ст.ст. 60, 70, 71 СК України, ст. 372 ЦК України,

 

ПРОШУ:

 

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та задовольнити її в повному обсязі;

 

2. Визнати за мною, ________________, право власності на житловий будинок, що знаходиться в с. ________________, вул. ________________, ___, ________________ району, ______________ області розташований на земельній ділянці з усіма наявними на ньому надвірними господарськими будівлями та спорудами.

 

3. В зв’язку із визнанням права власності за мною, ________________, на житловий будинок, що знаходиться в с. ________________, вул. ________________, ___, ________________ району, ________________ області розташований на земельній ділянці з усіма наявними на ньому надвірними господарськими будівлями та спорудами, визнати заборгованість Відповідача у сумі ________ грн. 00 коп., по сплаті аліментів на дітей ________________, ________ р.н. та сина – ________________, ________ р.н., такою що є погашеною.

 

4. Судові витрати (сплата державного мита ти витрати з ІТЗ) стягнути на мою користь з Відповідача.

 

 

Додатки:

            1. Квитанція про сплату держмита;

            2. Квитанція про сплату ІТЗ розгляду справи;

            3. Копія свідоцтва про розірвання шлюбу;

            4. Копії свідоцтв про народження дітей;

            5. Копія договору купівлі-продажу будинку від __________ р.;

            6. Копія технічного паспорту на будинок;

            7. Копія рішення _____________ районного суду від __________ р;

            8. Копія довідки № ____ від ________ р. щодо заборгованості Відповідача по сплаті аліментів;

            9. Примірник позовної заяви з додатками для Відповідача по справі

 

 

 

_____________ року                                      ____________________


Теги документа: заявление заява имущество майно иск позов супруг подружжя спільний позовна исковое

Скачать Позовна заява про поділ спільного майна подружжя
Оцените документ:    Оценить    Рейтинг: 5 (1)     Загружен: 379     Обсудить на форуме
Если у вас есть уникальный документ, которого возможно нет в нашей базе, поделитесь им с другими пользователями нашего ресурса.
Давайте вместе сделаем данный раздел полезнее и качественнее. Нам нужна ваша помощь!

Добавить типовой (шаблонный) документ
Ваше имя
Email
Файл
Комментарий
Мы обязательно удалим всю конфиденциальную и личную информацию из документа, но надежнее будет, если вы это сделаете сами.

 
Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Пробки на Яндекс.Картах
Статистические данные
 
Объявления
Юр. поддержка от 15 грн

Международная юридическая компания предоставит услуги:Юридическая поддержка деятельности ЧП. Предоставление договоров. Анализ документов.Письменные консультации. Неограниченное количество устных консультаций.Экстренная правовая помощь. Юридическое сопровождение, и др.Годовое обслуживание.На данный момент обслуживаем более 25 000 клиентов.www.laweyr.nethouse.ru
0933965394
Сергей

Добавить объявление
 
 
Последние новости
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття рідним та близьким заступника Глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова у зв’язку з його загибеллю
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України
У Верховній Раді України відбувся інформаційний захід, присвячений Міжнародному дню демократії
"Ну, надо снять меня уже с экранов, я сам себе уже надоел" В. Путин,...
Петро Порошенко зустрівся з Гілларі Клінтон
Президент у Нью-Йорку зустрівся з представниками єврейських організацій США 
20 вересня цього року у Верховній Раді України відбудеться Четверте засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (ПКА)
Нам потрібен міжнародний механізм відповідальності для захисту прав внутрішньо переміщених осіб - Президент під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН
У Верховній Раді відбулося засідання Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань науки, освіти, культури і ЗМІ
Питання забезпечення дотримання громадянських і політичних прав обговорено під час «круглого столу» за ініціативи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету у закордонних справах
Україна та Катар зацікавлені у поглибленні економічноі співпраці
Зараз правильний час і місце для інвестування – Президент запросив американський бізнес в Україну
Голова Парламенту України Андрій Парубій: Верховна Рада планує ухвалити звернення до Європейського Союзу та міжнародних організацій з проханням не визнавати вибори до Держдуми Росії
Голова Парламенту України Андрій Парубій запропонував головам комітетів скласти план розгляду їхніх блоків питань на нараді у наступний четвер
Уже цього четверга у Парламенті може бути призначено сім нових голів комітетів – Андрій Парубій
Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія (відео)
Все новости >>>